تبلیغات
قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی
فاتولز – جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
اصول پرورش و نگهداری انواع نژاد ماکیان وحشی
قالب وبلاگ

قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی
وبسایت تخصصی انواع نژاد ماکیان شامل قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی و... 
درباره وبلاگ

وبسایت تخصصی انواع نژاد ماکیان شامل قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی و...
نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما درباره مطالب سایت چیست؟


چت باکسوبسایت toorangbirds.ir راه اندازی شد

متاسفانه به دلیل حذف شدن سایت آپلود عکس و امکانات محدود وبلاگ امکان مشاهده تصاویر وجود ندارد، به این منظور وبسایت toorangbirds.ir با مطالب جدیدتر و ظاهر بهتر راه اندازی شده و شما بازدید کننده محترم می توانید مطالب ما را از این طریق پیگیری نمائید


دراج پرنده ای از راسته ماکیان و از تیره قرقاوول سانان است این پرنده بومی کشور ایران نیز می باشد.  دراج ها در 6 گونه در طبیعت موجود می باشند و زیستگاه اصلی آنها کشورهای ایران، ترکیه و عراق را شامل می شود.

خصوصیات ظاهری:

دارج با جثه متوسط و اندازه در حدود 25 تا 35 سانتیمتر می باشد. دراج نر نسبت به جنس ماده این گونه اندکی بزرگتر بوده و خوش رنگ تر و زیبا تر است، پرنده ماده کمی کوچکتر به رنگ قهوه ای می باشد.

سر پرنده به رنگ تیره است که واجد گونه هایی به رنگ سفید می باشد، نوار چشم به رنگ سیاه، گردن به رنگ خرمایی که در نواحی با خالهای سفید پوشیده شده، پشت گردن واجد لک پهنی به رنگ قهوه ای، سینه به رنگ سیاه، پهلوها به رنگ تیره همراه با خطوط بلوطی، خرمایی و نخودی، دم سیاه و سفید با خطوطی موازی می باشد.

زیستگاه:

پرنده دراج معمولاً در نواحی که دارای پوشش گیاهی درختچه، بوته زار، نیزار و دشتها و مراتع می باشد و در حواشی رودخانه ها و آبگیرها زندگی کرده و بر روی زمین و در بین علفزارها و بوته زارها آشیانه سازی می کند.

این گونه پرندگان معمولاً به صورت جفت پرواز می کنند، دراج های نر عموماً در هنگام طلوع وغروب آفتاب بر روی تپّه، صخره و یا تخته سنگی ایستاده و شروع به آواز خواندن می کنند.

پرواز دراج از روی زمین با صدای بلند شبیه به صدای دریل می باشد.

زیستگاه دراج در ایران:

دراج در کشور ایران بیشتر در مناطق، تالاب میانکاله واقع در شمال شرقی و دشت ترکمن صحرا، شمال غربی منطقه دشت مغان ارسباران، جنوب، جنوب غربی و جنوب شرقی پارك ملی خبر و روچون،پناهگاه حیات وحش مهروئیه، منطقه حفاظت شده رودخانه ها، دز و كرخه یافت می شود.

این ماکی زیبا روزی در سراسر مناطق جغرافیایی ذکر شده به وفور یافت می شده ولی امروز به دلیل شکار بی رویه و تخریب مناطق طبیعی زیستی این پرنده، وی از پرندگان در حال انقراض حیاط وحش ایران به شمار می رود و تحت حفاظت محیط زیست ایران می باشد.


منبع:

وبسایت پرنده جنگل www.junglebird.ir

به زودی عکسهایی از این گونه قرار داده میشود

اصول پرورش و نگهداری انواع نژاد ماکیان وحشی
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

بیشتر بدانید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :