تبلیغات
قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی
فاتولز – جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
اصول پرورش و نگهداری انواع نژاد ماکیان وحشی
قالب وبلاگ

قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی
وبسایت تخصصی انواع نژاد ماکیان شامل قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی و... 
درباره وبلاگ

وبسایت تخصصی انواع نژاد ماکیان شامل قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی و...
نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما درباره مطالب سایت چیست؟


چت باکسوبسایت toorangbirds.ir راه اندازی شد

متاسفانه به دلیل حذف شدن سایت آپلود عکس و امکانات محدود وبلاگ امکان مشاهده تصاویر وجود ندارد، به این منظور وبسایت toorangbirds.ir با مطالب جدیدتر و ظاهر بهتر راه اندازی شده و شما بازدید کننده محترم می توانید مطالب ما را از این طریق پیگیری نمائید


بلدرچین گونه “کالیفرنیا” زیبا ترین نژاد بلدرچین به شمار می رود و با نام کبک کالیفرنیا نیزشهرت دارد. این نژاد بلدرچین بین مجموعه داران پرندگان زینتی، دارندگان باغ پرندگان خصوصی و فارم های نگهداری پرندگان نادر، در کنار طاووس، قرقاوول و… جزء جذابترین گونه های ماکیان زینتی محسوب می شود.

خصوصیات ظاهری:

پرنده ای چاق و توپول با دمی کوتاه که بر روی سر واجد کاکلی از پر که به صورت برافراشته و رو به جلو و به طول دو یا سه اینچ و به شکل اشک است، می باشد، کاکل در دو جنس نر و ماده وجود دارد.

نرها تاج به رنگ قهوه ای تیره، صورت به رنگ قهوه ای با رگه و خطوط سفید، پشت قهوه ای و سینه خاکستری مایل به آبی، شکم به رنگ روشن، در پهلوها و در شکم واجد لکه ها و خطوط (راه راه) کوچک به رنگ سفید است.

 ماده ها و پرندگان نا بالغ به رنگ خاکستری مایل به قهوه ای و با شکمی به رنگ روشن می باشند در کل نسبت به جنس نر بالغ، پوشش بدن جلای کمتری دارد.

از خویشاوندان نزدیک بلدرچین کالیفرنیا، نژاد “بلدرچینGambel” است.

این ماکی کوچک بومی کشور ایلات متحده آمریکا و نواحی کالیفرنیا، جنوب سانتاکروز،  شمال اورگان و نوادا غربی بوده و به خوبی توانسته خود را با زندگی در نواحی حاشیه شهرها وقف دهد، ولی به علت توسعه شهرها و تخریب مراتع طبیعی محل زندگی  بلدرچین کالیفرنیا، جمعیت این ماکی کوچک رو به کاهش است.

خصوصیات رفتاری:

بلدرچین کالیفرنیا پرندگانی اجتماعی هستند و به صورت دسته های کوچک زندگی می کنند. معمولا در دسته های کوچک در حاشیه جاده ها دیده می شوند.

پرواز بلدرچین کالیفرنیا به صورت کوتاه ولی سریع است. این پرندگان در مواجهه با خطر برخلاف دیگر پرندگان، پرواز نکرده ولی به سرعت فرار می کنند.

یک از رفتارهای شایع وعادات پرنده کالیفرنیا علاقه زیاد به حمام خاک (خاک بازی) است، معمولاً در روزهای آفتابی به خاکبازی و غلت خوردن در خاکهای نرم می پردازد.

تغذیه:

بخش اصلی جیره غذایی  بلدرچین کالیفرنیا را انواع دانه ها، گیاهان، حشرات، لارو حشرات و میوه های وحشی به خصوص توت تشکیل میدهد.

زاد وولد:

معمولاً این نوع بلدرچین در فصل جفت گیری و زاد و ولد در دسته های کوچک متشکل از یک نر و دو ماده دیده می شوند، ماده ها در هر کلاج تخم گذاری تا 12عدد تخم هم می گذارد و سپس بر روی تخمها می خوابند.

جنس نر فقط نقش (پدر ژنتیکی) را ایفا می کند و فقط تخمها را بارور میکند، ولی در درآوردن جوجه ها کمکی به  پرنده ماده نمی کند.

معمولاً درصورت شرایط مساعد تغذیه ای و آب وهوایی در فصل جفتگیری پرنده ماده بعد از در آوردن جوجه ها اقدام به تخمگذاری مجدد می کند ولی با بلدرچین کالیفرنیا نر جدیدی جفت می شود.

محل زندگی:

بلدرچین کالیفرنیا در نواحی پوشیده از بوته زارها، درختچه ها، مراتع وعلفزارها زندگی می کنند و در فصل تولید مثل معمولاً مرغ کالیفرنیای ماده در بین بوته زارها و در زیر درختچه ها برروی زمین اقدام به لانه سازی می کند.


منبع:

وبسایت پرنده چنگل www.junglebird.ir

به زودی عکسهایی از این گونه قرار داده میشود

 

اصول پرورش و نگهداری انواع نژاد ماکیان وحشی
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

بیشتر بدانید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :