تبلیغات
قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی
فاتولز – جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
اصول پرورش و نگهداری انواع نژاد ماکیان وحشی
قالب وبلاگ

قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی
وبسایت تخصصی انواع نژاد ماکیان شامل قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی و... 
درباره وبلاگ

وبسایت تخصصی انواع نژاد ماکیان شامل قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی و...
نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما درباره مطالب سایت چیست؟


چت باکس


وبسایت toorangbirds.ir راه اندازی شد

متاسفانه به دلیل حذف شدن سایت آپلود عکس و امکانات محدود وبلاگ امکان مشاهده تصاویر وجود ندارد، به این منظور وبسایت toorangbirds.ir با مطالب جدیدتر و ظاهر بهتر راه اندازی شده و شما بازدید کننده محترم می توانید مطالب ما را از این طریق پیگیری نمائید


قرقاول الیوت بومی جنوب شرق کشور چین و رودخانه یانگ تسه است ، زیستگاه قرقاول الیوت شامل مناطق سرسبز ، جنگلی و نیمه گرمسیری ، کوه پایه ای و جنگلهای متراکم و درختان پهن برگ بین ارتفاع ۲۰۰ الی ۱۹۰۰ متر از سطح دریا می باشد.

قرقاولهای الیوت پرندگانی مقاوم بوده ، این نژاد به واسطه دم بلندی که دارد جزء دسته قرقاولهای دم دراز به شمار می رود و به آن “قرقاول الیوت دم دراز” نیز می گویند.

ظاهر شناسی:

قرقاول الیوت نر در حدود ۸۰ سانتیمتر طول دارد که ۳۱ سانتیمتر از آن طول دم پرنده را تشکیل می دهد. الیوت نر به رنگ قرمز مایل به قهوه ای بوده و واجد تاج بلوطی شکل به رنگ مایل به قهوه ای هستند ، گردن به رنگ سفید است ، چانه و گلو به رنگ سفید و سیاه بوده ، پوست صورت و نواحی دور چشم به رنگ قرمز(سرخ) است ، نواحی شکم به رنگ سفید ، دم بلند با خطوط موجدار افقی به رنگ سیاه سفید و قهوه ای و پاهای پرنده به رنگ خاکستری است.

قرقاول الیوت ماده نسبت به جنس نر کوچکتر بوده و از جلای کمتری برخوردار است و به رنگ مایل به قهوه ای و خاکستری بوده ، پوست صورت و نواحی دور چشم به رنگ قرمز(سرخ) است و پاهای پرنده ماده به رنگ خاکستری می باشد.

پراکندگی:

پراکندگی جنوب شرق کشور چین و رود خانه یانگ تسه و استانهای گوئیژو ، هونان ، جیانگشی ، هونان و ژجیانگ آنهویی می باشد.

وضعیت بقاء:

قرقاول الیوت به علت تخریب زیستگاه های طبیعی ، تخریب جنگلها و قطع درختان به علت تقاضا برای چوب ، توسعه و پیشرفت کشاورزی و شکار آنها به عنوان غذا ، از گونه های در معرض تهدید محسوب می شود و در لیست قرمز IUCN گونه های در معرض انقراض قرار گرفته است.

محل نگهداری:

قرقاول الیوت پرنده ای مقاوم بوده و نسبت به سرما و دمای پایین هوا مقاوم است ، مکان نگهداری از آنها تا حد امکان باید بزرگ باشد و محیطی شبه طبیعی بوده و توسط مواد طبیعی و تخته سنگ و درختچه ها تزئین شود.

برای نگهداری از یک جفت قرقاول الیوت نیاز به مکانی محصور و طوری و مسقف و عایق به مساحت حداقل ۱۰ متر مربع با بستری پوشیده شده از مواد عایق طبیعی مانند کاه و کلش و خاک دستی نیاز است. بدیهی است هرچه فضا محل نگهداری بزرگتر باشد برای حفظ سلامت پرندگان و فعالیتهای زیستی و تولید مثلی مطلوبتر است.

همچنین قرقاول الیوت نسبت به تابش آفتاب و نور شدید حساس است ، توصیه می شود آنها را در محلی سایه و به دور از تابش شدید خورشید نگهداری شود.

تغذیه:

این ماکیان پرندگانی همه چیز خوار می باشند و در حیات وحش جیره غذایی آنها شامل: انواع دانه ها ، انواع برگها ، توتها ، میوه های وحشی ، حشرات و لارو حشرات است.

زاد و ولد:

سن بلوغ در این نژاد در حدود یک الی دو سالگی است.

فصل تولید مثل در قرقاول الیوت با شروع فصول گرم سال از اواسط ماه مارس تا اواخر ماه می به طول می کشد.

قرقاولهای الیوت نر پرندگانی چند همسری می باشند و در دسته های متشکل از دو تا سه ماده به همراه یک نر زندگی می کنند در طول دوره تولید مثل قرقاول نر وظیفه بارور کردن تخمها را دارد و در طول دوره جوجه در آوری و پرورش جوجه ها نقشی ندارد در مرحله دوم قرقاول ماده اقدام به لانه سازی می کند ، در هر کلاج و دوره تخمگذاری قرقاول ماده ۴ الی ۱۲ تخم و به طور میانگین ۵ الی ۸ تخم گذاشته و زمان در آمدن جوجه ها در حدود ۲۳ روز بعد از خوابیدن قرقاول ماده بر روی تخمها به طول می کشد


منبع:

وبسایت پرنده جنگل  www.junglebird.ir

 
برای بازگشت به صفحه اصلی کلیک کنید
اصول پرورش و نگهداری انواع نژاد ماکیان وحشی
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

بیشتر بدانید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :