تبلیغات
قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی
فاتولز – جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
اصول پرورش و نگهداری انواع نژاد ماکیان وحشی
قالب وبلاگ

قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی
وبسایت تخصصی انواع نژاد ماکیان شامل قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی و... 
درباره وبلاگ

وبسایت تخصصی انواع نژاد ماکیان شامل قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی و...
نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما درباره مطالب سایت چیست؟


چت باکسوبسایت toorangbirds.ir راه اندازی شد

متاسفانه به دلیل حذف شدن سایت آپلود عکس و امکانات محدود وبلاگ امکان مشاهده تصاویر وجود ندارد، به این منظور وبسایت toorangbirds.ir با مطالب جدیدتر و ظاهر بهتر راه اندازی شده و شما بازدید کننده محترم می توانید مطالب ما را از این طریق پیگیری نمائید


کبک چیل از پرندگان در خطر انقراض و بومی کشور ایران می باشد. از لحاظ شکل ظاهری همان طور که از نامش مشخص است شباهت زیادی به دیگر کبک ها دارد ولی بسیار زیباتر، تا جایی که می توان وی را در دسته ماکیان زینتی قرار داد هر چند که به قدری تعداد این گونه کبک کم است که به ندرت دیده می شود.

زیستگاه:

زیستگاه این نوع کبک در دشت ها و مراتع باز کم درخت بوده و بیشتر در حاشیه زمینهای کشاورزی ، بین تخته سنگها ، بوته ها و غیره… به طور مخفیانه و استتار لانه می سازد.

خصوصیات ظاهری:

اندازه کبک چیل در حدود۳۰ سانتیمتر با بدنی گوشتی، چاغ، گرد و توپول می باشد. بالهای این پرنده کوتاه و گرد است. دم مایل به خرمایی، صورت بلوطی و در بعضی نواحی مایل به نارنجی است.

گردن و سینه به رنگ خاکستری، سینه به همراه خطوط نعلی شکل به رنگ بلوطی سیر می باشد، ولی در کبک های چیل نابالغ این علامت بصورت رگه رگه است. پشت پرنده همراه با موج های نخودی رنگ، پهلوها دارای راه راه عرضی به رنگ بلوطی است.

این نوع از کبک ها در هنگام راه رفتن قوز می کنند و در مواقع بروز خطر و یا احساس خطر خود را پوف می کنند و به سرعت می دوند، سر خود را بالا می گیرند و پرواز می کنند.

 منبع:

وبسایت پرنده جنگل www.junglebird.ir

به زودی عکس هایی از این گونه قرار داده میشود

اصول پرورش و نگهداری انواع نژاد ماکیان وحشی
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

بیشتر بدانید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :