تبلیغات
قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی
فاتولز – جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
اصول پرورش و نگهداری انواع نژاد ماکیان وحشی
قالب وبلاگ

قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی
وبسایت تخصصی انواع نژاد ماکیان شامل قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی و... 
درباره وبلاگ

وبسایت تخصصی انواع نژاد ماکیان شامل قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی و...
نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما درباره مطالب سایت چیست؟


چت باکسوبسایت toorangbirds.ir راه اندازی شد

متاسفانه به دلیل حذف شدن سایت آپلود عکس و امکانات محدود وبلاگ امکان مشاهده تصاویر وجود ندارد، به این منظور وبسایت toorangbirds.ir با مطالب جدیدتر و ظاهر بهتر راه اندازی شده و شما بازدید کننده محترم می توانید مطالب ما را از این طریق پیگیری نمائید


تیهو پرنده ای از راسته ماکیان و از خویشاوندان کبک است. این پرنده بومی کشور ایران می باشد و بنا به نظر کارشناسان محیط زیست از جمعیت نسبتاً مطلوبی در مناطق جغرافیایی محل زیست خود برخوردار است.

تیهو از لحاظ شکل ظاهری شبیه به کبک بوده ولی کوچکتر و کشیده تر می باشد.

زیستگاه و پراکندگی جغرافیایی تیهوها نواحی از کشور پاکستان، ایران، عراق، ترکیه و سوریه را شامل می شود. تیهو را می توان در نواحی بیابانی و نیمه بیابانی ، صحراها، دشتها، مرتع ها، نواحی کوه پایه ای، سنگلاختی، بوته زارها و در کنار چشمه سارها و کنار رودخانه ها یافت.

خصوصیات ظاهری پرنده تیهو:

اندازه این ماکیان در حدود ۲۳ تا ۲۵ سانتیمتر و گاهی کمی بزرگتر است. سطح پشتی این پرنده ماکی به رنگ قهوه ای، خاکستری مایل به خاکی با خطوط ریز موجدار است. زیر شکم به رنگ قهوه ای مایل به خاکستری و در نواحی پهلو همرا با خطوط راه راه عرضی پهن به رنگ سفید و قهوه ای می باشد، که در نوع نر این پرنده در ناحیه صورت واجد خط چشمی پهن و کشیده به رنگ سفید و همراه با خط سیاه است، در جنس ماده خطوط عرضی کمرنگ و نوار چشمی در نواحی صورت وجود ندارد، نواحی جلوی گلو و سینه به رنگ خاکستری و مایل به نخودی است. دم کوتاه به رنگ قهوه ای مایل به خرمایی منقار و پاهایش به رنگ سرخ است.

تیهو پرنده ای اجتماعی فعال و پر سر و صدا است و در فصول دیگر به غیر از فصل تولید مثل به صورت گله های بزرگ دیده می شوند. در فصل جفت گیری بیشتر به صورت جفت پرواز می کنند ، تیهو در هنگام بروز خطر به سمت تپه ها و سربالایی ها می دود تا خود را از خطر حفظ کند.

زاد و ولد:

پرنده در زمان فصل جوجه آوری بر روی زمین و در بین صخره ها و بوته ها آشیانه سازی کرده و در حدود ۱۰ تا ۱۲ تخم می گذارد ، جوجه ها به محض در آمدن از تخم لانه را ترک می کنند.

توجه:در صورتی که انسانی به محل تخمگذاری پرنده نزدیک شود و یا به تخم آن دست زند پرنده لانه و تخمها را ترک کرده و به اصطلاح قهر می کند!


منبع:

وبسایت پرنده جنگل www.junglebird.ir

اصول پرورش و نگهداری انواع نژاد ماکیان وحشی
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

بیشتر بدانید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :