تبلیغات
قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی
فاتولز – جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
اصول پرورش و نگهداری انواع نژاد ماکیان وحشی
قالب وبلاگ

قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی
وبسایت تخصصی انواع نژاد ماکیان شامل قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی و... 
درباره وبلاگ

وبسایت تخصصی انواع نژاد ماکیان شامل قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی و...
نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما درباره مطالب سایت چیست؟


چت باکسوبسایت toorangbirds.ir راه اندازی شد

متاسفانه به دلیل حذف شدن سایت آپلود عکس و امکانات محدود وبلاگ امکان مشاهده تصاویر وجود ندارد، به این منظور وبسایت toorangbirds.ir با مطالب جدیدتر و ظاهر بهتر راه اندازی شده و شما بازدید کننده محترم می توانید مطالب ما را از این طریق پیگیری نمائید


طاووس ها در طبیعت در ۲ نوع اصلی طاووس هندی(آبی) که بومی کشورهای هند ، پاکستان و سریلانکا است و طاووس سبز که بومی میانمار و جاوه است می باشند.

این گونه ماکیان زیبا روی دارای صدای بلند و گوش خراشی هستند که در تضاد با پوشش بدن زیبا و فریبنده اش است.

طاووس نژاد سرمه ای گونه ای جهش یافته از طاووس ها می باشد و حاصل آمیزش طاووس هندی(آبی) وطاووس سبز است و بیشتر با نام طاووس مصری شهرت دارد.

در مورد طاووس سرمه ای(مصری) بعضی عقیده بر این دارند که طاووس سرمه ای جهش یافته از طاووس سفید می باشد.

البته لازم به ذکر است طاووس سفید(سیلور) نیز خود جهش ژنیتیکی یافته و پرورش یافته از طاووس نژاد هندی(آبی) می باشد.

مشخصات ظاهری:

پرنده ایست زیبا که به واسطه پرهای زیبایش معروف می باشد. این پرنده دارای صدایی بلند و گوش خراش است. نوع نر این پرنده دارای پرهای باشکوه و بلند که تا ۱/۵ متر هم رشد می کند می رسد، طول کل بدن این پرنده از نوک تا انتهای دم در پرنده بالغ تا ۲/۵ متر هم رشد می کند.

 

از خصوصیات نوع نر این پرنده ، به گستردن بالها و خودنمایی در مقابل نوع ماده خود که فاقد پرهای زیبا می باشد می توان اشاره کرد.

 

این گونه از ماکیان در طبیعت در دسته هایی متشکل از یک نر و دو تا چند ماده به پرسه زنی و گشت زنی به دنبال غذا می گردند.

خصوصیات طاووس سرمه ای:

در طاووس هایی که با نوع سیلور زاد اوری کردند، که به نام سرمه ای(مصری) شهرت دارند، نرها از گردن تا زیر سینه آبی متالیک، روی بالها به صورت سرمه ای پولکی و شاه پرهای پروازی شکلاتی رنگ، دم سبز با گلهای چشمی شکل که هر چه سن نر بیشتر شود طول پرهای دم بلندتر می شود، است و واجد کاکل پرچمی به رنگ آبی و پشت سبز پولکی  می باشد.

ماده ها زمینه کرم روشن و روی گردن خالهای سبزومشکی و پشت کمرخالهای مشکی که گاهی پشت را کاملا تیره میکند ،دارای کاکل پرچمی به رنگ حنایی و نوک وپاها قهوه ای تیره می باشد.

پوست صورت نرها و ماده ها بدون مو و سفید رنگ می باشد.

محل نگهداری:

طاووس ها پرندگان و ماکیان بزرگ جثه و دارای پر و بال و دم بلند، به خصوص در جنس نر این پرنده که واجد دم بلند، انبوه و چتری مانند است، می باشد. لذا جهت نگهداری از یک جفت طاووس نر و ماده به حداعقل فضایی بالغ بر ۱۲ متر مربع نیاز می باشد. هر چه فضای محل نگهداری بزرگتر باشد جهت نگهداری، پرورش و تکثیر مناسبتر است.

تغذیه:

طاووس ها ماکیانی دانه خوار و میوه خوار می باشند و در اسارت نیز بهترین رژیم غذایی ترکیبی از دانه های مختلف به خصوص دان مرغداری، دانه انواع غلات به همراه کنسانتره و سبزیجات تازه می باشد.

سن بلوغ:

سن بلوغ در جنس نر انواع طاووس ارتباط مستقیم با زمان کامل شدن پرها و رسیدن به بیشترین حد رشد پرها می باشد، که در حدود سن ۳ سالگی است. سن بلوغ در انواع گونه های طاووس ماده و توانایی تخمگذاری در حدود سن ۲ سالگی تا ۳ سالگی می باشد.

زادآوری:

زادآوری طاووس در اوایل بهار می باشد البته در شرایط مناسب اسارت ۵ بار در سال و درهر کلاج تخمگذاری ۷ الی ۱۱ تخم می گذارد و در حدود ۲۸ تا ۳۰ روز بر روی تخم ها می خوابد.

رنگ جوجه ها در نوع طاووس هندی دورگه(سرمه ای) به رنگ زرد و بالهای حنایی  می باشد.


منبع:

وبسایت پرنده جنگل www.junglebird.ir

به زودی عکسهایی از این نژاد قرار داده میشود

اصول پرورش و نگهداری انواع نژاد ماکیان وحشی
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

بیشتر بدانید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :