تبلیغات
قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی
فاتولز – جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
اصول پرورش و نگهداری انواع نژاد ماکیان وحشی
قالب وبلاگ

قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی
وبسایت تخصصی انواع نژاد ماکیان شامل قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی و... 
درباره وبلاگ

وبسایت تخصصی انواع نژاد ماکیان شامل قرقاول،طاووس و مرغ و خروس زینتی و...
نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما درباره مطالب سایت چیست؟


چت باکسوبسایت toorangbirds.ir راه اندازی شد

متاسفانه به دلیل حذف شدن سایت آپلود عکس و امکانات محدود وبلاگ امکان مشاهده تصاویر وجود ندارد، به این منظور وبسایت toorangbirds.ir با مطالب جدیدتر و ظاهر بهتر راه اندازی شده و شما بازدید کننده محترم می توانید مطالب ما را از این طریق پیگیری نمائید


قرقاول نژاد سوین هو(Swinhoe Pheasant)بومی کشور تایوان است ، زیستگاه اصلی این ماکیان جنگلهای با ارتفاع کمتر از ۲۱۰۰ متر از سطح دریا می باشد. نگهداری از این نژاد قرقاول به علت نیاز کم به فضای نگهداری و تولید مثل آسان حتی در محیطهای کوچک کار بسیار آسانی است از این رو نگهداری از آن به افراد مبتدی و بی تجربه توصیه می شود.

قرقاولهای سوین هو ماکیان مقاومی می باشند ، جنس نر این نژاد قرقاول واجد رنگهای متالیک و براق بوده و به علت نگهدار ، تکثیر و پرورش آسان نسبت به دیگر نژادهای قرقاول زینتی ، مورد توجه مجموعه داران قرار گرفته است و از جمعیت و شمار خوبی برخوردار است.

محل نگهداری:

جهت نگهداری از یک جفت قرقاول سوین هو حداقل به فضایی بالغ بر ۱۰ متر مربع نیاز است ،هرچه فضای نگهداری بزرگتر باشد از لحاظ نگهداری ، حفظ سلامت پرنده ، پرورش و تکثیر مناسب تر می باشد.

نکته:

در صورتی که فضای محل نگهداری کمتر از حداقل فضای ذکر شده می باشد ، باید ارتفاع مکان نگهداری در حدود ۱/۵ متر در نظر گرفت تا از پروبال زدن و پرواز قرقاول و برخورد با دیواره های محل نگهداری و در نتیجه آسیب دیدگی احتمالی پرنده و شکستن بالها و پرها به خصوص در نواحی دم جلوگیری شود.

در مکان نگهداری ماکیان به خصوص انواع نژاد قرقاول باید از بستر مناسب به عنوان شامل: کاه و کلش ، خاک دستی ، شن و ماسه و یا سبوس استفاده کرد ، بستر مناسب مانع از نفوذ رطوبت شده و همچنین به علت حساس بودن پاهای قرقاولها بستر مناسب مانع از خراب شدن پاهای حیوان می شود.

تغذیه : 

قرقاول سوین هو در زیستگاه طبیعی خود از گیاهان و میوه ها ، حشرات و بذر گیاهان تغذیه می کند. در اسارت نیز می توان در تغذیه آنها از دان صنعتی مرغداری ، کنسانتره ، پلیت قرقاول ، دانه پارس ، دانه غلات و سبزیجات تازه بهره برد.

سن بلوغ :

سن بلوغ در حدود ۲ سالگی می باشد.

تولیدمثل:

در محیط طبیعی با شروع بهار و در اردیبهشت ماه و در محیط مسقف و سر پوشیده با شرایط زیستی مناسب در تمام طول سال امکان تخمگذاری وجود دارد.

تعداد تخمهای گذاشته شده در طول سال:

۱۲ الی ۲۴ عدد تخم می باشد.

زمان در آمدن جوجه ها از تخم :

زمان در آمدن جوجه ها از تخم ۲۵ روز بعد از خوابیدن جنس ماده بر روی تخمها است.

 منبع:

وبسایت پرنده جنگل www.junglebird.ir

 

 
برای بازگشت به صفحه اصلی کلیک کنید
اصول پرورش و نگهداری انواع نژاد ماکیان وحشی
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

بیشتر بدانید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :